1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy - współpatronce Europy, a w czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Dziś parafialny Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Bóg zapłać za zrozumienie. Tradycją  ubiegłych lat w dniu 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia NMP, będziemy rozprowadzać wiązanki ziół i zbóż do poświecenia podczas każdej Mszy św.. Osoby posiadające zioła i kwiaty prosimy o przynoszenie ich w dniach wcześniejszych do zakrystii kościoła.

4. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.