OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19:00 zapraszamy do udziału w Wielkopostnych Katechezach Wrocławskich.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu. Parafialny oddział Caritas prosi osoby samotne, rodziny z naszej parafii znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy. Podania należy złożyć w kancelarii parafialnej, zakrystii lub u członków Caritas.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszych chorych tradycyjnie odwiedzimy z sakramentami w godzinach rannych.