1. Dziś obchodzimy szóstą niedzielę Wielkanocy.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. We wtorek 24 maja zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół  w Chinach.

4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Tego dnia podczas Mszy św. o 7.0018.00 przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobroć i miłość, a także będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian i sympatyków, 31 maja o godz.18.00 na obchody 20 rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 14. Rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył J.E. gen. bryg. dr Józef Guzdek - biskup polowy WP.