IMIENINY ŚW. STASIA KOSTKI

W niedzielę, 18 września, najmłodsza część naszej wspólnoty parafialnej obchodziła swoje święto. Wszystko za sprawą św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, którego wspomnienie liturgiczne przypada właśnie na ten dzień. Imieniny Stasia Kostki obchodziliśmy podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi, która sprawowana była przez ks. por. Maksymiliana Jezierskiego w intencji dzieci i młodzieży.

W kazaniu dialogowanym kaznodzieja rozmawiał z dziećmi o różnych superbohaterach z bajek, filmów, a także z życia. Podkreślił, że najlepszym superbohaterem - wzorem do naśladowania jest Pan Jezus, który daje nam swoich świętych, żeby pokazać, że każdy z nas może stać się dla innych takim wsparciem i wzorem dobroci. Kończąc ks. Jezierski zwrócił uwagę na św. Stanisława Kostkę, który jest przykładem pięknej postawy miłości do Boga i bliźnich.

Po zakończeniu liturgii celebrans błogosławiąc każde dziecko wręczał obrazek św. Stanisława Kostki. Jako, że na imieniny solenizant zawsze rozdaje cukierki, również i Staś Kostka zatroszczył się o słodki upominek dla każdego dziecka.