XVI DZIEŃ PAPIESKI

W niedziele, 9 października, w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi miało miejsce uroczyste świętowanie 16. Dnia Papieskiego pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. We wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. por. Maksymilian Jezierski, uczestniczyły licznie zgromadzone dzieci ze swoimi bliskimi. To niecodzienne wydarzenie uświetniła obecność 56 zastępów Skautów Europy, którzy zadbali o oprawę liturgiczną Eucharystii.

Podczas kazania dialogowanego ks. Maksymilian poprowadził wielki quiz wiedzy o św. Janie Pawle II. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na stawiane pytania, za co otrzymały nagrody. Była to okazja do przypomnienia życia i treści nauczania naszego Wielkiego Rodaka.

Na koniec Mszy św. każde dziecko dostało obrazek ze świętym Papieżem oraz słodycze. Po tym wszystkie dzieci wzięły udział w grze miejskiej na wrocławskim rynku zorganizowanej przez Skautów Europy.

xMJ